Zespoły

Informacja o zespołach działających przy GCK w Józefowie nad Wisłą

Zespół śpiewaczy Klubu Seniora z Józefowa nad Wisłą

Pomysł założenia zespołu śpiewaczego zrodził się na spotkaniach Klubu Seniora. W swoim repertuarze ma popularne i lubiane piosenki i pieśni polskie. Zespół posiada wiele nagród, dyplomów i pucharów . Bierze udział w przeglądach, biesiadach, dożynkach, imprezach okolicznościowych i uroczystościach kościelnych.

Zespół śpiewaczy Klubu Seniora z Józefowa nad Wisłą
Dziecięcy Zespół śpiewaczy „Boiszczanki”

Dziecięcy Zespół śpiewaczy „Boiszczanki”

Zespół powstał w lutym 2018 w swoim repertuarze ma piosenki i przyśpiewki ludowe, opiekunem zespołu jest Pan Kazimierz Jodłowski.

HAPPY DANCE

Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą wyszło naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców organizując zajęcia taneczne dla dzieci. Tancerze Grupy „Happy Dance” rozpoczęli swoją przygodę z tańcem 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Prawnie. Z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem poznawali pierwsze kroki tańców towarzyskich tj. cha –cha, samba, jive, walc angielski oraz walc wiedeński. Mimo, iż niektóre kroki sprawiały im trudność, nie poddawali się. Pracowali bardzo ciężko na swój sukces.

W kwietniu 2018 część tancerzy wzięła udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Kraśniku, gdzie zdobyli swoje pierwsze miejsca na podium oraz puchary. Było to dla każdego z nich niesamowite przeżycie. Tym bardziej, że był to pierwszy występ przed publicznością i sędziami. Po Turnieju nadszedł czas na przygotowanie specjalnego pokazu na Wojewódzkim Święcie Sadów w Józefowie nad Wisłą. Grupa Happy Dance zaprezentowała składankę tańców standardowych i latynoamerykańskich. Stres związany z debiutem tancerzy, na tak dużej imprezie zmotywował ich do pokazanie się z jak najlepszej strony. Za co gromkimi brawami podziękowała józefowska publiczność.

Trenerem Grupy Happy Dance jest Magdalena Gołębiowska

Happy Dance
Grupa taneczna z „Mały Józefów”

Grupa taneczna z „Mały Józefów”

Grupa taneczna z „Mały Józefów” działa przy Gminnym Centrum Kultury w Józefowie. W zajęciach udział biorą tancerze ze szkoły w Starych Boiskach. Zespół działa 4 lata. Prezentują wiązanki tańców śląskich, lubelskich oraz krakowiaka. Instruktorem grupy jest Pani Aleksandra Brulińska

Kapela „Józefowiaki”

Kapela „Józefowiaki” powstała w 2015 roku, założycielem jest obecny kierownik Kazimierz Jodłowski. Kapela preferuje muzykę ludową. Ma szeroki repertuar: przyśpiewki ludowe ,pieśni patriotyczne, obrzędowe i religijne,. Kapela zrzesza autentycznych muzyków ludowych dla których folklor jest życiowa pasją. Kultywuje rodzinny folklor muzyczny.

  • solistka Pani Zofia Gazda
  • solista Paweł Ciseł
  • Akordeon – Kazimierz Jodłowski
  • saksofon – Stanisław Madejek
  • bębenek – Henryk Jodłowski
Skip to content